Jaro, léto a podzim na Dolní Moravě:
Možností využití volného času na Dolní Moravě jsou nepřeberné. Obec leží pod masivem Králického Sněžníku a je ovlivněna drsným horským klimatem. V této krásné přírodě lze provozovat turistiku, jízdu na kolech, tenis, paragliding atd. Můžete navštívit nedaleký pás vojenského opevnění z první republiky včetně muzeí. V okruhu 15 km jsou tři rozhledny, ze kterých uvidíte Orlické hory, Krkonoše, Jeseníky. Další turistické zajímavosti se dozvíte v info centru Dolní Morava. Přímo nad roubenou se nachází nové středisko „Relax a sport resort Dolní Morava“. V letním provozu střediska je možno využít více jak kilometrovou bobovou dráhu, největší lanové centrum v ČR, horolezeckou stěnu, tandemovou houpačku a hlavně čtyřsedačkovou lanovou dráhu. Lanovka Vás pohodlně vyveze na hřeben i s kolem nebo kočárkem. Zde můžete absolvovat různě dlouhou hřebenovou trasu dle fyzické náročnosti. Nejlépe se přímo informovat na stránkách střediska www.dolnimorava.cz .

Zima na Dolní Moravě:
Lyžařský areál „Relax a sport resort Dolní Morava“ patří od roku 2011 mezi nejlepší střediska v České republice. Areál má 2 x čtyřsedačkovou lanovku, 100 % zasněžování, upravené běžecké trasy, wellness atd. Do 15 km od Dolní Moravy leží další lyžařská střediska: Čenkovice, Červená Voda a běžkařské centrum Buková hora – Suchý vrch.

 

ROUBENKA – STYLOVÁ CHATA V OBCI DOLNÍ MORAVA

Chata v obci Dolní Morava je novostavbu roubenky a je tvořena ze dvou zrcadlově stejných na sobě nezávislých polovin. Chata v obci Dolní Morava, resp. každá „polovina“ má samostatný vchod a kapacitu 12 osob. Chata je nadstandardně vybavena s velkou obytnou plochou (cca. 130m2). Obec Dolní Morava je velmi známou turistickou destinací,a to jak v zimních, ta i letních měsících. Objednávky zde.